top of page

לירז גרין - זמרת יוצרת

לירז גרין היא זמרת-יוצרת, אשת תוכן וקריאייטיב ישראלית.

נולדה במושב בארותיים בשרון למלי-מזל, סייעת לרופא שיניים ולשלום פילוס, לשעבר חקלאי וכיום בעל עסק להובלות. לירז כתבה והלחינה שירים מגיל צעיר מאד, עוד טרם למדה קרוא וכתוב. עקב ריחוק חברתי שחוותה כילדה שאובחנה כמחוננת, הוריה העדיפו שלא לפתח את כישורי השפה והמוזיקה, על מנת שתוכל להיות כמו כולם... בהמשך, כאשר לא התקבלה למקהלת בית הספר עקב צרידות כרונית, לירז זנחה את חלומה לעלות על במה, והמשיכה תמיד לזמזם מנגינות בראש ולכתוב למגירה. 

לירז סיימה את לימודיה בתיכון "אורט יד ליבוביץ'" בנתניה במגמת תיירות בהצטיינות יתרה. בצבא שירתה כמשק"ית חינוך וידיעת הארץ בגדוד 71, חטיבה 188. לאחר השירות הצבאי הדריכה טיולים לילדים ובני נוער מהארץ ומחו"ל.

בטיול הגדול להודו לירז נמשכת מחדש לעולם המוזיקה והיצירה, משתתפת בסשנים מוזיקליים, מעיזה להשמיע משיריה למוזיקאים שפגשה בדרך ואפילו קונה גיטרה כהצהרה אומנותית. כשחזרה לארץ, תוך כדי מאבקי הישרדות כלכליים כסטודנטית שגרה עם שותפים בעיר הגדולה תל אביב, לירז שוב מצניעה את חלומה "הלא פרקטי", תוך כדי שהיא מסיימת בהצטיינות לימודי תואר ראשון בתקשורת וניהול של המסלול האקדמי המכללה למנהל. לאחר לימודיה עבדה כתקציבאית במשרד פרסום, אך הבינה שהיא רוצה לייצר לאנשים חוויות עם ערך ובחרה להשקיע את כשרונה היצירתי בהפקות אירועי ענק בארץ ובחו"ל. 

היא פוגשת את ברק, איש סאונד, מי שלימים יהפוך לאבי שלוש בנותיה ובן זוגה לחיים. בהמשך הם עוברים להתגורר במושב משמר השבעה, ביחידת דיור בחצר משפחתו של עומר אדם, שהיה אז רק בן 13 וצמח להיות הזמר המצליח בישראל. שכן נוסף שלהם, המוזיקאי יאיא כהן אהרונוב (הדג נחש) מעודד את לירז לממש את כשרונה המוזיקלי ולהיפגש עם המוזיקאי דן תורן ז"ל, המעביר סדנאות פזמונאות עם שותפו הפזמונאי מאיר גולדברג יבדל"א. המפגש הזה, מעורר את לירז לפתוח את המגירות ולהתחיל לפרסם את שיריה. היא כותבת בלוג מצליח באתר סלונה (לשעבר) עם טור אישי שבועי המלווה בשיריה. עקב כך פונה אליה היוטיוברית הראשונה לילדים, נופיקי והיא כותבת לה 6 שירים למופע ילדים מצליח. 

לאחר עשור כשכירה שמפיקה חלומות של אחרים, לירז מחליטה לצאת לעצמאות ולהגשים את חלומה שלה לחיים מלאי יצירה. היא לומדת כתיבה כמקצוע בבית הספר לכתיבה "גיבור תרבות" ומעניקה לעצמה את  הידע המוזיקלי שלא קיבלה בילדות באינספור סדנאות וקורסים מקצועיים אצל טובי המורים והיוצרים, ביניהם צרויה להב, דניאל סלומון, דנה ספקטור ואחרים, כמו גם לימודי נגינה לחובבים ביחידה ללימודי חוץ ברימון ובבית הספר לגיטרה "הכפתור". אל דן תורן ומאיר גולדברג היא חוברת שוב בהמשך גם כחלק מצוות התמיכה היצירתי בקורסי הכתיבה והפזמונאות שניהלו. עם לידת בתה השלישית, מיתר, לירז מבינה סוף סוף שאין לה עוד דרך להתחמק מהתשוקה והקריאה שלה למוזיקה כדרך חיים, והיא מתחילה במסע מעורר השראה מאחורי הקלעים אל קדמת הבמה. במסגרת לימודיה היא מעיזה לעלות על במות קטנות ולבצע עם גיטרה כמה משיריה המקוריים אל מול קהל מחבק ואוהד והיא מבינה שעליה לזנוח את האמונה המגבילה מילדות ולהגשים את חלומה, לפתח את קולה ולהתחיל לשיר.

ב2016 היא פותחת את העסק "קולעת מילים"  והופכת ליוצרת, תסריטאית ובמאית של כמה מהכנסים והאירועים הבולטים בישראל, כשטובי האמנים והדוברים בישראל עולים על הבמות שהיא מנהלת וקוראים את הטקסטים שהיא קולעת עבורם. ב2017 היא מוציאה את הספר "לא שומרים בבטן – על תינוקות, הורים ומה שלא מספרים" עם יוצרים נוספים - ספר החולק באופן משעשע וכנה את חווית ההורות. 

ב 2022 מתפרסם הסינגל הראשון שלה "לפעמים חלומות משתנים" ולאחריו גם "מיתוס", עליהם עבדה עם המפיק שי סעדיה. את "דיבור" הסינגל השלישי שלה, שזכה לתמיכת הקרן לעידוד היצירה של אקו"ם ונכנס לעשירייה הראשונה במצעד הרוק השנתי של ישראל, היא מוציאה בעזרת  אור סלע, המפיק המוזיקלי עמו היא עובדת מאז. האולפן של אור ממוקם בסמוך לגבעה בבית סביה במושב בו נולדה, ועליה זמזמה את שיריה הראשונים כילדה ובכך היא סוגרת מעגל של חלומות משתנים ומתגשמים. היא משתפת פעולה בעבודה על מופע ושירים חדשים גם עם המפיק המוזיקלי נמרוד פרידריך, עמו הוציאה במלחמת חרבות ברזל את "טוב אחד", שיר שהוקלט לסקיצה ראשונה כמה חודשים קודם לכן באולפן של אור, ש12 מבני משפחתו נפגעו במתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, ובברכתו לירז מוציאה בעזרת מתנדבים את השיר שקיבל משמעות מצמררת נוכח האירועים. שיר זה אף הוא זכה למענק מיוחד מאקו"ם וכל הרווחים ממנו מועברים כתרומה למטה משפחות החטופים. 

בימים אלו (7.6.24) יוצא הסינגל החמישי שלה "בלה בלה בלה", בהפקתו של אור סלע, סינגל שתוכנן לצאת ב13.10.23 ויציאתו נדחתה עקב המאורעות. במקביל היא עובדת על EP חדש שיצא בשנת תשפ"ה.

לירז מנהלת אורח חיים טבעוני כבחירה בריאותית, אוהבת יוגה, טיולים, אנשים, מילים וצלילים.

Anchor 1
bottom of page